Публикувана на: 07.01.2025
Краен срок: 07.02.2025
Прогнозна стойност: 108734.00 BGN
Възложител: ИНСТИТУТ ПО МЕТАЛОЗНАНИЕ, СЪОРЪЖЕНИЯ И ТЕХНОЛОГИИ С ЦЕНТЪР ПО ХИДРО- И АЕРОДИНАМИКА "АКАД. АНГЕЛ БАЛЕВСКИ" ПРИ БАН
Уникален номер на поръчката: 00897-2025-0001
Ще се доставят и монтират 2 бр. лабораторни камини.Използването на подходящи камини при провеждането на опити и изследвания е базово изискване за всяка лаборатория. Старите камини, които се използват към момента, могат да предизвикат замърсяване на работните помещения и не могат да се считат напълно безопасни за работещите в съответната лаборатория. Камините трябва да бъдат налични за монтиране непосредствено след завършване на СМР за демонтаж на старите, профилактиката на винтилационните канали и приключване на подготовката на пода/плотовете, върху които ще бъдат монтирани. Настоящото техническо задание е съобразено с естеството на извършваните работи в тях и мястото на разполагането им в съответната лаборатория.
Установка за газово наводородяване „H2 Hollow Tensile“, съвместима със стандартна машина за механични изпитания на ZwickRoell НА250.Апаратурата ще се използва за провеждане на тестове на опън с бавна скорост на деформация, тестове с линейно нарастване на напрежението и уморни тестове както с чист Н, така и със смес Н/природен газ при различна Н концентрация в условия на газово наводородяване под налягане, които имитират реални условия в действащ тръбопровод. Използването на лабораторното оборудване „Н2 Hollow Tensile“ ще позволи прилагането на иновативен метод за "in-situ" газово наводородяване под налягане, който гарантира висока степенна безопасност при по-малки инвестиции.
Регистрирайте се и се убедете сами в предимствата за Вас. 14 дневен достъп до интересуващите Ви обществени поръчки, напълно безплатно!
Регистрирайте се