Пазарни консултации

Обявлението е в архива.
6645418

Публикувана на: 21.01.2025

Краен срок: 28.01.2025

Прогнозна стойност: - няма установена -

Бази данни:

  • - България

Категории:

  • - Услуги

Видове обявления:

  • - Обявление (всички видове)

Възложител: ОБЩИНА ТУТРАКАН

 

 


                                                                       ДО
                                                                       ВСИЧКИ ЗАИНТЕРЕСОВАНИ ЛИЦА

                                                                  ПОКАНА
За участие в пазарна консултация по смисъла на чл.44, ал.1 от Закона за обществените поръчки (ЗОП) за определяне на разход за финансиране в изпълнение на Споразумение за партньорство за подготовка и изпълнение на концепция за интегрирани териториални инвестиции с наименование „Грижа за хората чрез осигуряване на транспортна свързаност, достъп до качествени публични (образователни и социални) услуги, подобряване на градската среда, култура и туризъм, балансиращи и насърчаващи междупоколенческата и междуетническата равнопоставеност в общините Силистра и Тутракан в СЦР“ от 26.09.2023г. с Водещ партньор Община Силистра
УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
Община Тутракан подготвя изпълнение на „Комбинирана концепция за интегрирани териториални инвестиции (КИТИ) BG16FFPR003-2.001-0041 „Грижа за хората чрез осигуряване на транспортна свързаност, достъп до качествени публични (образователни и социални) услуги, подобряване на градската среда, култура и туризъм, балансиращи и насърчаващи междупоколенческата и междуетническата равнопоставеност в общините Силистра и Тутракан в СЦР“ и в тази връзка, в съответствие с разпоредбата на чл.21, ал.2 от ЗОП за определяне на разхода за финансиране, Община Тутракан, провежда по реда на чл.44 от ЗОП настоящата пазарна консултация.
Във връзка с гореизложеното, Община Тутракан, отправя покана до всички заинтересовани лица –участници на пазара, имащи интерес, да представят оферта с предложена стойност за изпълнение на дейностите  от КИТИ, съгласно приложеното към настоящата покана Задание– (Приложение №1).
Уведомявам Ви, че представената от Вас в настоящата пазарна консултация стойност не е обвързваща в случай на последващо участие при откриване на процедурата за възлагане на обществената поръчка, като тя има единствено за цел, да бъде извършено проучване на реалните пазарни цени, които да бъдат анализирани и сравнени, за да бъде определен разходът за финансиране на конкретната дейност.
Настоящата пазарна консултация се извършва с цел осигуряване на публичност и прозрачност на процеса на формиране на прогнозната стойност на горепосочената обществена поръчка.
Пълното описание на техническите характеристики на предмета на поръчката и  обхвата на дейностите по нея са посочени в заданието (Приложение №1) към настоящата покана.
Представените в настоящата пазарна консултация стойности са с индикативен характер и не са обвързващи в случай на последващо участие при откриване на процедура за възлагане на обществена поръчка по реда на Закона за обществените поръчки.
Лицата, участвали в пазарната консултации няма да се ползват с предимство пред останалите участници.
Възложителят запазва правото си да сключи договор с лице, подало оферта в отговор на настоящата пазарна консултация. В случай, че офертата или някоя от тях надвишават законовия праг, предвиден за директно възлагане съгласно чл.20, ал.4, т. 3 от ЗОП (49 999 лв. без ДДС), възложителят ще използва офертите, подадени в отговор на настоящата пазарна консултация за целите на формиране на актуална прогнозна стойност на обществената поръчка, предмет на бъдещо възлагане, на основание чл.44 от ЗОП. Представените в този случай стойности са с индикативен характер и не са обвързващи в случай на последващо участие при възлагане на обществената поръчка.
Индикативното  ценово предложение, следва да бъде представено, съгласно Приложение № 2,  следва да бъде представено в срок до 17:00 часа на 28.01.2024 г. в регистратурата на Община Тутракан, гр. Тутракан, ул. Трансмариска №31 или на следния електронен адрес: tutrakan@b-trust.org
Цялата информация разменена по повод провеждането на пазарни консултации, включително получения резултат ще бъдат публикувани в Централизираната автоматизирана информационна система „Електронни обществени поръчки“ (ЦАИС ЕОП).
Предложенията, както и всяка друга предоставена информация, ще бъдат публично достъпни в Профила на купувача в ЦАИС ЕОП.

ПРИЛОЖЕНИЯ:
1. Задание (Приложение №1);
2. Оферта - Индикативно ценово предложение (Приложение №2);









ПРИЛОЖЕНИЕ №1

Задание за Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „технически проект“ и упражняване на авторски надзор по време на строителството на обект: „Разработване на система за осветление в паркова площ на Мемориален комплекс "Тутраканска епопея“

 

 

  • Цел за проектиране:
  •             Изпълнението на дейностите във връзка със Споразумение за партньорство за подготовка и изпълнение на концепция за интегрирани териториални инвестиции с наименование „Грижа за хората чрез осигуряване на транспортна свързаност, достъп до качествени публични (образователни и социални) услуги, подобряване на градската среда, култура и туризъм, балансиращи и насърчаващи междупоколенческата и междуетническата равнопоставеност в общините Силистра и Тутракан в СЦР“ от 26.09.2023г. с Водещ партньор Община Силистра предвиждат проектиране във фаза „технически“ проект и упражняване на авторски надзор за обект: Разработване на система за осветление в паркова площ на Мемориален комплекс „Тутраканска епопея“. Към настоящият момент има изготвен идеен проект и се провеждат пазарни консултации за определяне на разходът за финансиране за Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „технически проект“ и упражняване на авторски надзор по време на строителството на обект: „Разработване на система за осветление в паркова площ на Мемориален комплекс "Тутраканска епопея“
    Проектът предвижда изграждане на осветителна инфраструктура с многофункционално предназначение, която да обслужва нуждите на Мемориалния комплекс „Тутраканска епопея“. Осветителната система ще осигури както стандартно парково осветление, така и възможност за специализирано сценично и декоративно осветление, адаптирано към различни събития и културни прояви.
                Системата за осветление в Мемориалния комплекс „Тутраканска епопея“ ще изпълнява три основни функции: стандартно осветление за безопасност и комфорт, сценично осветление за събития и чествания, и декоративно осветление за светлинно шоу. Тази многофункционалност ще позволи гъвкаво използване на комплекса в различни контексти, от ежедневни посещения до специални събития, засилвайки неговата роля като културен и исторически център за региона.
    Осветлението ще създаде привлекателна атмосфера за разходки и социализация, като подчертае новите елементи на парка.
                Алеите около Военното гробище 1916 г. водят посетителите през исторически значимите зони на комплекса, включително братските могили и мемориалния обелиск. Осветлението ще бъде деликатно, за да подчертава историческия и културния характер на обекта, без да нарушава неговата атмосфера на почит.
                Пътят, свързващ новия музей с пътната мрежа: Осветителните тела ще осигурят добра видимост и безопасен достъп до комплекса през всички часове на деня.
    На определени събития и чествания осветителната система ще обслужва специално обособена сцена, която ще бъде използвана за:
                Част от осветителната система ще бъде предназначена за специализирано светлинно шоу, което да съчетава модерни технологии и художествени ефекти. То ще включва осветяването на ключови паркови елементи като:
    - Монументалните обекти в новата паркова площ, включително скулптурите и декоративните елементи.
    - Мемориала „Военно гробище 1916“, който ще бъде акцентиран със светлинни ефекти, разказващи историческия контекст на комплекса.
    - Новият музей, чието архитектурно осветление ще подчертава значимостта му като част от мемориалния комплекс.
                Светлинното шоу ще бъде проектирано така, че да осигури завладяващо преживяване за посетителите и да допринесе за популяризирането на културно-историческото наследство на региона.

    Изисквания към инвестиционния проект

    • Общи изисквания
    • Изпълнителят трябва да изготви инвестиционен проект, фаза „технически проект“, по всички предвидени части.
    • Изисквания към отделните части:

    Част Електрическа
                Обхватът на настоящия проект е  изграждане на съвременна система за парково осветление в Мемориалния комплекс „Тутраканска епопея“. Той включва създаването на инфраструктура, която да подчертава историческата значимост на комплекса, подобрява функционалността му и създава безопасна и привлекателна среда за посетителите.
    Проектът да обхваща осветяването на следните зони и обекти:
    - Новото парково пространство около музея, което ще бъде основна зона за разходки и събития;
    - Военното гробище от 1916 г., включително братските могили и мемориалния обелиск;
    - Параклис „Св. Георги“ и алеята със скулптурни композиции, които са символи на историческото наследство на региона.
    Осветлението да бъде изградено с LED технологии, които са енергийно ефективни и с минимално въздействие върху околната среда.
    Да се предвиди подземно окабеляване, което да гарантира естетически изчистен вид и защита от атмосферни влияния.
    Системата да включва гъвкави изходни точки за бъдеща интеграция на светлинно шоу
    Да се предвидят :
    - Изграждане на стандартно парково осветление с равномерно разпределение на светлината по алеите и ключовите зони;
    - Полагане на подземно окабеляване и захранване;
    - Поставяне на изходни точки за монтаж на оборудване за светлинно шоу, което ще акцентира върху основните обекти на комплекса.
    Обяснителната записка на част електрическа на техническия проект да съдържа при необходимост:

    • описание на възприетите технически решения;
    • описание на мероприятията и степента на защита на електросъоръженията в зависимост от характеристиката на околната среда;
    • данни за общите изисквания от заданието за проектиране, вътрешните задания на другите проектни части и изходните данни за изработване на проекта;
    • данни за наличните инсталации и уредби с оценка на тяхната надеждност и годност за ползване от основното и/или временното строителство;
    • описание на организацията на външното електрозахранване с изяснени решения за енергосистемата и информационните пунктове, характеристика на трасетата, вид и конструкция на линията и оразмеряване на проводните връзки и апаратурата;
    • данни за електрическите съоръжения в разпределителните уредби, трафопостовете, електроснабдителните и преобразувателните станции, тяхното оразмеряване и организация за измерване на параметрите на консумираната електрическа енергия;
    • данни за площадковите електропреносни и информационни мрежи (вид, характеристика и оразмеряване);
    • данни за силнотоковите инсталации (режими на работа, избор на апаратура, осветители, проводници, кабели, технология на изпълнение, вкл. на електрическите линии за управление и контрол на санитарно-техническите уредби и други технологични процеси);
    • данни за слаботоковите инсталации с обосновка на необходимостта от тях за правилното функциониране и охраната на обекта в съответствие с нормативните изисквания, организацията на информационните пунктове, проводниковите връзки и съвместимостта им с останалите инсталации и технологията на изпълнение;
    • данни за инсталациите за защита от мълния и поражения от електрически ток - видове защита според характеристиката на околната и работната среда и категорията им, конструктивни особености на градивните елементи и технология на изпълнение.


    Изчисленията към част електрическа да включват:

    • крайните резултати от изчисленията за избор на апаратура, проводници, осветители, които се отразяват в подходящ вид - описателно, таблично или към графичната част на проекта, необходими за обосноваване на предлаганите проектни решения съобразно изискванията за безопасност по чл. 169 ЗУТ, определени с нормите за проектиране и техническите спецификации;
    • количествени сметки по видове СМР на част електрическа;
    •  (изм. - ДВ, бр. 93 от 2014 г., в сила от 12.12.2014 г.) спецификация на основните градивни елементи на отделните мрежи.

    Чертежите на част електрическа (електроснабдяване, електрообзавеждане и електрически инсталации) на техническия проект да съдържат при необходимост:

    • структурни схеми за външните и вътрешните площадкови мрежи и съоръжения;
    • еднолинейни схеми на разпределителни табла и устройства и схеми на запълване на трафопостовете и подстанциите;
    • схеми на разположение с нанесени върху тях:
    • а) точки на присъединяване към електрозахранващи и информационни мрежи с данни за параметрите им;
    • б) (изм. - ДВ, бр. 93 от 2014 г., в сила от 12.12.2014 г.) места на машини, съоръжения, табла, разпределители, апарати и потребители с посочване на мощността и другите им технически данни (изчислителните светлотехнически показатели, могат да се представят и в табличен вид);
    • в) изводи и токови кръгове към разпределителни табла с изчислителни параметри с товари, номинални пускови токове и защита срещу свръхтокове;
    • г) трасета на линиите между разпределителните устройства;
    • д) схеми на разположение на елементите на различните инсталации върху плановете на сградите;
    • монтажни схеми и необходимите монтажни детайли, достатъчни за изпълнение на електромонтажните работи.
    • Допуска се съвместното отразяване върху едни и същи планове на схемите за разположение на два или повече видове инсталации с близки по вид и устройство градивни елементи и технология за изпълнение.

    При проектирането на електрическата система да се  спазват изискванията на действащите правилници и нормативни документи:

    • Наредба №3 устройството на електрическите уредби и електропроводните линии (ДВ бр.90 и 91/2004 год.).
    • Наредба №1 за проектиране, изграждане и поддържане на електрически уредби за ниско напрежение в сгради (ДВ бр.46/2010г.).
    • Наредба №16-116 от 8.02.2008 г. за техническа експлоатация на енергообзавеждането (ДВ. бр.26 / 2008г.).
    • Наредба №4 мълниезащитата на сгради, външни съоръжения и открити пространства (ДВ бр.6 / 2011г.).
    • Наредба №Із-1971строително-технически правила и норми за осигуряване на безопасност при пожар (ДВ 96/2009г.).
    • Наредба №3 за технически правила и нормативи за контрол и приемане на електромонтажните работи (ДВ, бр. 78 от 2007 г.).
    • Правилник за безопасност и здраве при работа по електрообзавеждането с напрежение до 1000V (ДВ бр.21/2005г.).
    • Наредба №7 за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд на работните места и при използване на работното оборудване (ДВ бр.70/2005г.).
    • Други действащи към момента на проектиране нормативни документи


                Част Геодезия
    Да се изготви подробна теренно-ситуационна снимка.
    Да се изготви трасировъчен план, обозначаващ точно проектно положение на елементите от разработената ситема за осветление.

                Част ПБ
    Да се определят необходими и приложими Пасивни мерки за пожарна безопасност:

    •  Нормативни изисквания към генералната планировка на строежа - проектни обемно-планировъчни и функционални показатели на строежа, положения на разпределителни електрически табла, разстояния между сградите и съоръженията; брой и размери на евакуационните изходи от сградата, размери на пътищата за евакуация, пътища за противопожарни цели, отстояния от сгради и съоръжения на строежа до надземни и подземни инженерни проводи, и/или др.;
    • Клас на функционална пожарна опасност;
    • Степен на огнеустойчивост на строежа и на конструктивните му елементи - изчислителни стойности на носимоспособността, непроницаемостта, изолиращата способност и на други допълнителни критерии за определяне на огнеустойчивостта на строежа, в зависимост от вида и предназначението му,
    • изчислителна (проектна) граница на огнеустойчивост на огнезащитаваните конструктивни елементи на сградата
    • Класове по реакция на огън на продуктите за конструктивни елементи, за покрития на вътрешни и външни повърхности, за технологични инсталации, уредби и съоръжения (вентилационни, отоплителни, електрически и др)

    Да се определят необходими и приложими Активни мерки за пожарна безопасност:

    • Обемно-планировъчни и функционални показатели за пожарогасителни инсталации, в зависимост от вида и предназначението на строежа, в т.ч., вид на инсталацията, площи, които подлежат на защита с пожарогасителна инсталация, изчислителни стойности на оразмеряването на инсталацията, проектни водни количества, блокировки и др.;
    • Обемно-планировъчни и функционални показатели за пожароизвестителни инсталации, в зависимост от вида и предназначението на строежа, в т.ч. вид на инсталацията, площи, които подлежат на защита с пожароизвестителна инсталация, местоположение на централата, степен на защита на оборудването, блокировки и др.;
    • Обемно-планировъчни и функционални показатели за оповестителни инсталации, в зависимост от вида и предназначението на строежа, в т.ч. площи, подлежащи на озвучаване; задействане на инсталацията и др.;
    • Обемно-планировъчни и функционални показатели за димотоплоотвеждащи инсталации, в зависимост от вида и предназначението на строежа, в т.ч. помещения и зони, подлежащи на димо- и топлоотвеждане, определяне на незадимяемата зона в помещенията, определяне на димен сектор, кратност на обмена на димо- и топлоотвеждащите инсталации, брой, кратност на въздухообмена при аварийна вентилационна инсталация, размери и разположение на димо- и топлоотвеждащите устройства (люкове) и др.;
    • функционални показатели за водоснабдяване за пожарогасене в зависимост от вида и предназначението на строежа, в т.ч. брой на пожарните хидранти, водопровод за пожарогасене, резервоар, водоизточник (обем), засмукване и възстановяване на водните количества и др.;
    • функционални показатели за преносими уреди и съоръжения за първоначално пожарогасене, в т.ч. вид и брой на уредите и съоръженията за помещение, за етаж или за цялата сграда;
    • функционални показатели на евакуационно осветление, в зависимост от вида и предназначението на строежа, в т.ч минимална осветеност по пътищата за евакуация, защита от топлина на елементите на инсталацията и др.;

    Да се посочат изискванията относно евакуация на хора за конкретния строеж
    Да се посочат мерки по БХТПБ и ОПС:

    • При разработване на проекта да се спазват изискванията на Наредба № Із-1971/2009 г. за строително-технически правила и норми за осигуряване безопасност при пожар /ДВ бр.96/2009 г.; поправка ДВ бр.17/2010 г./ и всички действащи след 01.2007 г. нормативи, свързани с безопасността при аварийни ситуации и нормален режим на работа.

    Да се приложат чертежи към активните мерки за пожарна безопасност при необходимост и приложимост:

    • ситуация с нанесено разположение и данни за видовете пожарогасителни и известителни, оповестителни, димотоплоотвеждащи инсталации, в т.ч. на смукателните решетки на димо- и топлоотвеждащите инсталации, места на подаване на свеж въздух в помещенията, на пожарни кранове, на светещи знаци за евакуация и др.;


                   Част ПБЗ
                Проектът да се състави въз основа на строителното законодателство в Република България – ЗУТ и действуващите подзаконови актове към него - наредби и правилници, Закон за здравословни и безопасни условия на труд и Наредба № 2 от 22 март 2004 г за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи и други нормативни документи.
    Да се изготвят :

    • Схема за обезпечаване на строителната площадка с вода и ел. енергия, както и място за оказване на първа помощ;
    • Схема с места на разполагане на подемна техника и/или строително скеле;
    • Схема на места за разполагане на строителни материали;
    • План за предотвратяване и ликвидиране на пожари и план за евакуация на работещите и намиращите се на строителната площадка;
    • План-график за извършване на СМР по всички специалности


                   Част ПУСО
                Съдържанието на Плана за управление на отпадъците да съответства на чл.9, от НАРЕДБА за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали, Закона за управление на отпадъците, закона за опазване на околната среда, национален стратегически план за управление на отпадъците от строителство и разрушаване на територията на Р.България.
    Проектът да включва :

    • общи данни за инвестиционния проект;
    • прогноза за СО, които ще се образуват, и за степента на тяхното материално оползотворяване;
    • цели за материално оползотворяване, включително подготовка за повторна употреба, влагане на рециклирани строителни материали и/или оползотворяване на строителни отпадъци в обратни насипи, към момента на изготвяне на ПУСО, в съответствие с чл. 11 и 13;
    • мерки за разделно събиране, оползотворяване и обезвреждане на СО с цел осигуряване изпълнението на целите по чл. 11, ал. 2;
    • мерки за предотвратяване и минимизиране на образуваните СО на строителната площадка
    • мерки, които се предприемат при управлението на образуваните СО в съответствие с изискванията на чл. 4;
    • указания за водене на отчетност за опасни отпадъци съгласно Наредба № 1 от 2014 г. за реда и образците, по които се предоставя информация за дейностите по отпадъците, както и реда за водене на публични регистри (ДВ, бр. 51 от 2014 г.), в случай, че се образуват на площадката;


    3. Окомплектоване и представяне на инвестиционния проект:
    Проектът да се изготви във фаза технически инвестиционен проект в обем и съдържание съгласно изискванията на Наредба 4 за ОС на ИП:
    Проектът да съдържа следните проектни части:

    • Част Електрическа
    • Част Геодезия
    • Част ПБ
    • Част ПБЗ
    • Част ПУСО

    4.Обем и съдържание на технически проект:
    Инвестиционния проект, изработен в съответствие с изискванията на действащата към момента на изработването му нормативна уредба и изискванията на съгласуващите и одобряващи инстанции, както и работните детайли  следва да се представят в три екземпляра на хартиен и един на електронен носител, като файловете са в следните формати: графична част (чертежи) – dwg/pdf; текстова част – doc; таблична част – xls.
    Проектно-сметната документация следва да бъде изработена, подписана и съгласувана от проектантите от екипа, избран по реда на ЗОП, с правоспособност да изработват съответните части, съгласно Законите за камарата на архитектите и инженерите в инвестиционното проектиране, като същото се доказва със заверени копия от валидни удостоверения за правоспособност.
    Всички проектни части се подписват от Възложителя, от управителя на фирмата консултант и от всички квалифицирани специалисти, изработили проектите.
    Изпълнителят е длъжен да извърши необходимите корекции и преработки, ако такива се налагат, за своя сметка и в срок, определен от Възложителя след отправени писмено искане за това.
    5. Упражняване на авторски надзор:
    В предмета на поръчката се включва и услугата по осъществяването на авторски надзор съгласно изискванията на чл.162 от ЗУТ. Изпълнителят, в съответствие с изискванията на чл. 162, ал. 2 и ал. 3 от Закона за устройство на територията, ще упражнява авторския надзор по време на строителството, съгласно одобрените инвестиционни проекти и приложимата нормативна уредба посредством експертите по отделните части на проекта или упълномощени от тях лица при условие, че упълномощените лица притежават необходимата професионална квалификация.
                   Срокът на авторският надзор съвпада с периода за изпълнение на СМР на строежа. Задълженията на Изпълнителя, в качеството му на авторски надзор по настоящата поръчка започват с подписването на Протокол обр. 2а за откриване на строителната площадка и приключват с Констативен акт за установяване годността за приемане на строежа обр. 15, подписан без забележки, към Наредба № 3 за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Изпълнителят, чрез своите експерти, е длъжен да бъде на разположение на Възложителя през цялото времетраене на строително-ремонтните дейности, и да упражнява авторски надзор своевременно и ефективно, като се явява на обекта след поискване от Възложителя или Консултанта на обекта, и винаги когато присъствието на проектанта на обекта е необходимо.
    6. Други изисквания
    С проекта следва :

        • Да се изясни възможността изпълнение на строителството.
        • Да се изяснят конкретните проектни решения в степен, осигуряваща възможност за цялостно изпълнение на всички видове СМР на обекта.
    • Да се осигури съответствието на проектните решения с изискванията на действащото в Република България законодателство, норми и стандарти:
    • Проектните части на отделните инвестиционни проекти, следва да включват:
    • Обяснителни записки, поясняващи предлаганите проектни решения, към които да се приложат издадените във връзка с проектирането документи и изходни данни.
    • Изчисления, обосноваващи проектните решения, чертежи и детайли, по които се изпълняват отделните видове СМР.
    •  Количествени сметки
    • Проектите да се представят в 3 (три) еднообразни оригинални екземпляра на хартиен носител и в 1 (един) на електронен носител. Проектните части да включват ситуации, чертежи, детайли и др., по които ще се изпълняват отделните видове СМР.
    • При реализация на предмета на настоящата техническа спецификация,
      съставляваща и задание за проектиране и неразделна част към договора с Изпълнителя, да се спазват всички релевантни действащи разпоредби на българското законодателство Следва да се разработят проекти за обектите в изискуемата фаза  „Технически проект" за обекта, който да съдържа чертежи и детайли в необходимия обхват, съобразно спецификата на подобектите, като между отделните проектни части следва да има съответствие и съгласуваност. Проектите на хартиен носител трябва да бъдат подписани от правоспособни проектанти по съответните специалности и съгласувани. Представените за обектите подробни Количествени сметки следва да са заверени от проектанта.
    • В изпълнение на предмета на настоящата спецификация, задължително следва да се спазва следното: никъде в чертежи, спецификации, обяснителни записки. КС  и др. да не съществува посочване на конкретен модел, източник, процес, търговска марка, патент, тип. произходи или производство, марки и модели на материали и оборудване, конкретен стандарт, спецификация, техническо одобрение, техническа референция или други подобни. В случай, че е необходимо по преценка на проектанта да се съдържат такива, задължително да се добавя следния текст ”или еквивалент”
    • Обемът и съдържанието на проекта и приложените към него чертежи и детайли следва да удовлетворяват практическото изпълнение на предвидените по проекта строително-ремонтни работи, свързани с дейностите, предмет на настоящата техническа спецификация (техническо задание за проектиране) в пълнота и съответствие с изискванията на българското законодателство.

    7. Нормативна база

    • Проектът следва да бъде проектиран в съответствие с изискванията на действащото законодателство:
    • Закон за устройство на територията;
    • Наредба №4/21.05.2001г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти:
    •  


    ВАЖНО !!!
    В изпълнение на разпоредбата на чл. 48 ал.2 от ЗОП да се счита добавено „или еквивалентно/и“ навсякъде, където в документацията или техническата спецификация по настоящата поръчка са посочени стандарти, технически одобрения или спецификации или други технически еталони, както и когато са посочени модел, източник, процес, търговска марка, патент, тип, произход или производство.





    ПРИЛОЖЕНИЕ №2
    ОФЕРТА ЗА УЧАСТИЕ В ПАЗАРНА КОНСУЛТАЦИЯ
    ИНДИКАТИВНО ЦЕНОВО ПРЕДЛОЖЕНИЕ
    за определяне на разхода за финансиране при изпълнение на дейност с предмет:
    Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „технически проект“ и упражняване на авторски надзор по време на строителството на обект: „Разработване на система за осветление в паркова площ на Мемориален комплекс "Тутраканска епопея“
    от
    ________________________________________________________________________
        (пълно наименование на участника)

    със седалище и адрес на управление__________________________________________

    ЕИК/БУЛСТАТ/друг идентификационен код __________________, представлявано от

    _________________________________________________________, в качеството си на

    _________________________________________________________________________
                                  (законен представител/надлежно упълномощено лице)

                  Във връзка с обявената покана с посочения по-горе предмет представяме нашето индикативно ценово предложение, както следва:

                Обща цена за изпълнение на дейности с предмет: Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „технически проект“ и упражняване на авторски надзор по време на строителството на обект: „Разработване на система за осветление в паркова площ на Мемориален комплекс "Тутраканска епопея“
     е в размер на ….…….…… лева без вкл. ДДС или …………………… с вкл. ДДС.,
    В. Т. ЧИСЛО:
    Цена за Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „технически проект“………..лв. без ДДС и
    Цена  за упражняване на авторски надзор по време на строителството………………….лв. без ДДС.
    дата: …………………….                                                    Пoдпис: ………………….

    гр. ………………………..


    Приложение № 2
    ОФЕРТА ЗА УЧАСТИЕ В ПАЗАРНА КОНСУЛТАЦИЯ
    ИНДИКАТИВНО ЦЕНОВО ПРЕДЛОЖЕНИЕ
    за определяне на разхода за финансиране при изпълнение на дейност с предмет:
    „Изработване за дизайн, доставка и монтаж на светлинно шоу на територията на Мемориален комплекс „Тутраканска епопея“
    от
    ________________________________________________________________________
        (пълно наименование на участника)

    със седалище и адрес на управление__________________________________________

    ЕИК/БУЛСТАТ/друг идентификационен код __________________, представлявано от

    _________________________________________________________, в качеството си на

    _________________________________________________________________________
                                  (законен представител/надлежно упълномощено лице)

                  Във връзка с обявената покана с посочения по-горе предмет представяме нашето индикативно ценово предложение, както следва:

                Обща цена за изпълнение на дейности с предмет: „Изработване за дизайн, доставка и монтаж на светлинно шоу на територията на Мемориален комплекс „Тутраканска епопея“ е в размер на ….…….…… лева без вкл.ДДС или …………………… с вкл. ДДС.
    дата: …………………….                                                    Пoдпис: ………………….

    гр. ………………………..

     

    URL: https://app.eop.bg/today/456469

    Безплатен тест

    Регистрирайте се и се убедете сами в предимствата за Вас. 14 дневен достъп до интересуващите Ви обществени поръчки, напълно безплатно!

    Регистрирайте се
    ТЪРГОВЕ ОТ
    ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас АД